2.kolo I. Ligy Arcus Plzeň

Publikováno: 4. Srpna 2010
Autor: Petr Kronus

O víkendu 3.-4.7.2010 proběhlo v Plzni 2.kolo I. Ligy v terčové lukostřelbě dospělých. Náš votický klub odjeli tentokráte reprezentovat tito členové. Za družstvo mužů nastoupili Filip Pertlík, Petr Heinrich a Petr Kotík. Za družstvo žen nastoupily Eva Spálenková, Radka Kronusová a Monika Vančurová.
Závod byl tentokráte vypsán jako FITA, což znamená, že se oproti minulému kolu střílelo jak na dlouhé (90,80,70), tak na krátké (50,30) vzdálenosti. Muži nastoupili do tohoto závodu s přáním udržet své pěkné umístění po prvním kole ligy, po kterém zaujímali průběžné 2. místo. Závod se jim tentokrát ale příliš nevydařil. Po kvalifikaci byli muži průběžně na 5. místě a tento výsledek zopakovali i v nedělních eliminacích. Za dvakrát 5. místo získali 6 bodů. Celkem jich mají na svém kontě 14 což jim prozatím stačí na 5. místo v celkovém hodnocení I. Ligy.
Ženy nám udělaly v pravdě větší radost i přesto, že odjeli k závodu stejně jako muži v minimálním počtu třech střelců/střelkyň. Závod jim vyšel o poznání lépe než mužům. Po sobotní kvalifikaci byly průběžně na 2. místě za vedoucí Ostravou. Toto pořadí zopakovaly i v nedělních eliminacích, ve kterých se potvrdila standardní dobrá forma Ostravského družstva, které celý závod bezpečně ovládlo. Za dvakrát druhé místo získaly tentokrát ženy 4 body do tabulky I. Ligy, ve které mají celkem 9 bodů a zaujímají tak průběžně vynikající 2. místo v soutěži družstev.
Děkujeme touto cestou všem votickým účastníkům tohoto kola ligy, kteří se i přes opravdu úmorné vedro, které panovalo během celého víkendu snažili o co nejlepší výsledek. K příštímu závodu zajíždějí lukostřelci tentokráte do Ostravy. Tak jim přejme hodně štěstí do dalšího závodu.
Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!