1.kolo I. Ligy Start Praha

Publikováno: 11. Června 2010
Autor: Petr Kronus

V sobotu 5.6.2010 proběhlo v Praze na Strahově I.kolo I.ligy v terčové lukostřelbě dospělých.
Na toto kolo ligy se vypravili i lukostřelci z Votic, kteří odjeli na závod v poněkud ochuzeném složení oproti minulému roku. Muže tentokráte reprezentovali Filip Pertlík, Petr Kotík, Petr Heinrich a Pavel Klápa. Za ženy nastoupily Eva Spálenková, Monika Vančurová a Martina Vincíbrová.
Toto kolo ligy bylo tentokrát vypsáno jako „FITA 70“, což znamená, že se střílelo pouze na jedinou vzdálenost a to 70 metrů.
Závod se v dopolední kvalifikaci vyvíjel pro obě družstva, jak mužů tak i žen z Votic, velice dobře. Vždyť na konci kvalifikace figurovalo družstvo mužů na druhém a družstvo žen na třetím místě.
Do odpoledních eliminací nastupovali Votičtí povzbuzeni pěkným dopoledním výsledkem a přáním toto postavení minimálně udržet nejlépe ještě o něco vylepšit. Mužům se v eliminacích bohužel již tolik nedařilo. Na místě je nutné zdůraznit, že se kluci „prali“ o co nejlepší výsledek opravdu s vervou jim vlastní. Nakonec to ale nestačilo víc, než na 6. místo. V celkovém hodnocení I.ligy figurují muži momentálně s 8 body na 2.místě. Ženy byly během eliminací o poznání úspěšnější a jejich celodenní úsilí bylo odměněno 2.místem. Do hodnocení I.ligy si ženy připsaly 5 bodů a po prvním kole ligy figurují na 3. místě.
Na příští závod I.ligy zajíždějí lukostřelci 3.7.2010 do Plzně. Tým Votických lukostřelců by měl na tento závod vyrazit doplněn i o sourozenecké duo Michal Novotný a Radka Kronusová, kteří se prvního kola nemohli bohužel zúčastnit. Nezbývá tedy než si přát, aby se všem dařilo a přivezli z Plzně co nejvíce bodů do tabulky I.ligy.
Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!