Čarodějnická FITA

Publikováno: 6. Května 2010
Autor: Petr Kronus

V neděli 2.5.2010 proběhl na votické lukostřelnici první letošní FITA závod v terčové lukostřelbě „Čarodějnická FITA“.
Závodu se zúčastnilo celkem 49 střelců z 8 oddílů z celé České republiky. Závodníci měli díky tomuto závodu ideální možnost vyzkoušet si svou aktuální formu na delší vzdálenosti. Pravdou je, že se jednalo o jeden z prvních letošních závodů v terčové lukostřelbě, kdy se střílí na vzdálenosti od 90 do 30 metrů, což se projevilo i na výsledcích. Na místě je ale také nutné podotknout, že se tentokráte na výsledcích podepsala i velká nepřízeň počasí, hlavně v jeho první polovině.
Z výsledků bychom měli zmínit pěkný výkon Honzy Zapletala ze Startu Praha, který se nástřelem 1237 bodů stal i celkovým vítězem tohoto závodu. Velmi pěkným výkonem se na začátek sezóny prezentovala i Monika Vančurová z ŠLK Bystřice, která se s nástřelem 1208 bodů stala vítězkou mezi ženami. Kompletní výsledková listina je uveřejněna na našich webových stránkách.
Gratulujeme touto cestou všem střelcům za jejich výkony a dovolte nám se rozloučit pozváním na další závod pořádaný naším klubem. O víkendu 24.-25. 7. 2010 proběhne v prostorách votické střelnice FITA závod v terčové lukostřelbě o „Pohár Města Votic“. Všichni jste srdečně zváni a „Přijďte nás podpořit“.