Votická terénní a 2D

Publikováno: 7. Dubna 2010
Autor: Petr Kronus

V sobotu 3.4.2010 proběhl v okolí votické lukostřelnice závod v terénní lukostřelbě. Byl to zahajovací závod venkovní sezóny votických lukostřelců.
Nebude asi příliš od věci, když Vám neznalým čtenářům zkráceně vysvětlím pravidla těchto závodů. Při tomto závodě jsou terčovnice rozmístněny ve volné přírodě (terénu). Na jednotlivé terčovnice se střílí z různých vzdáleností a dvoukolově. První kolo závodu se střílí na neznámé vzdálenosti, kdy musí střelec odhadnout vzdálenost od terče. Druhé kolo závodu je známé, kdy již střelci znají jednotlivé vzdálenosti od terčů. Výsledky obou kol závodu se následně sečtou a střelec s největším nástřelem vyhrává.
Letošní závod probíhal v okolí rybníka „Rákosáku“ nedaleko střelnice. Všichni účastníci, kterých bylo celkem 56 si velice pochvalovali vzornou organizaci, která byla podpořena i pěkným počasím. Oblíbenost závodu ve Voticích byla podpořena i účastí závodníků celkem ze sedmi oddílů z celé české republiky. Z votických střelců jsme měli zastoupení v žákovských i dospělých kategoriích což je dobrá vizitka práce v našem klubu.
Druhý den v neděli 4.4.2010 proběhl závod v 2D lukostřelbě. Celý závod probíhá opět v terénu, s tím rozdílem, že se nestřílí na klasické terče, ale na obrazy zvířat běžně se vyskytující v přírodě. (ptáci, zvěř….). Nedělní závod se nesetkal již s tak hojnou účastí (38 střelců) jako v sobotu, ale i tak si pořadatelé pochvalovali celkově dobrý dojem z průběhu závodu.
Gratulujeme touto cestou všem střelcům za jejich výkony a dovolte nám se rozloučit pozváním na další závod pořádaný naším klubem. V neděli 2.5.2010 proběhne v prostorách votické střelnice první letošní FITA závod v terčové lukostřelbě. Všichni jste srdečně zváni.