Mistroství České republiky v terčové lukostřelbě žactva Ostrava

Publikováno: 25. Června 2013
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

O víkendu 22.6-23.6. proběhlo v Ostravě 22. MČR v terčové lukostřelbě žactva. Náš oddíl letos opět reprezentovalo jak družstvo starších žáků ve složení: Filip Štamfr, Tadeáš Kříž a Barbora Kramperová, tak i družstvo mladších žáků ve složení: Radek Trojášek, Adam Homola a Natalie Kronusová.
V sobotu proběhli kvalifikace, které nám trenérům naznačili, jakou formu si letos naši žáci do Ostravy přivezli. Po sobotě jsme mohli být z výkonů všech velice spokojeni. Vždyť v kategorii starších žákyň průběžně vedla Bára Kramperová a kategorii mladších žáků ovládl Radek Trojášek. I ostatním se dařilo velice dobře a až na Tadeáše Kříže, kterému jako jedinému z výpravy unikl postup do nedělních eliminací, byli všichni ostatní nalosováni do nedělních vyřazovacích soubojů.
V neděli se již od brzkého rána začalo rozhodovat o konečných umístěních. Nejdříve byly na řadě souboje jednotlivců. Zastoupení jsme měli, jak jsem již psal ve všech čtyřech kategoriích. Do soubojů o medaile postoupili nakonec obě žákyně. Bára Kramperová se ve finálovém souboji starších žákyň postavila proti již tradiční soupeřce z Plzně Kristýně Kališové a Natálka Kronusová se ve finále mladších žákyň potkala, také se soupeřkou z Plzně Johankou Horáčkovou. Obě naše žákyně si se svými soupeřkami poradili na výbornou a po zásluze si tak obě odvážejí z Ostravy zlaté medaile a tituly Mistryň České republiky v terčové lukostřelbě.
Po jednotlivcích přišli na řadu soutěže družstev. I zde jsme nebyli bez nadějí na medaili. Vždyť po sobotě bylo družstvo starších žáků na 1.místě a družstvo mladších na 2.místě. Oběma družstvům se v neděli dařilo podobně. Nepodařilo se nám postoupit do finálových soubojů o zlato, ale v soubojích o bronz, jsme si se svými soupeři z Ostravy, respektive z Plzně poradili a odvážíme si tak z Ostravy dvě krásná 3.místa ze soutěží družstev. Stali jsme se tak nejúspěšnější výpravou ze všech účastníků letošního MČR žáků.
Závěrem nezbývá než všem zúčastněným poděkovat za předvedené výkony. A přát si více povedených šampionátů jako byl tento letos v Ostravě.

Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!