Mistroství České republiky v halové lukostřelbě dorostu Humpolec

Publikováno: 8. Dubna 2013
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

O víkendu 23.-24.3 proběhlo v Humpolci 23. MČR v halové lukostřelbě dorostu. I letos se nám podařilo kvalifikovat na tento šampionát poměrně velkou skupinu našich lukostřelců. Až budete v následujících řádcích číst jejich jména, možná si někteří z Vás budou říkat, že jste tato jména zaznamenali v reportáži z MČR žáků a nebudete se mýlit. Hodně našich starších žáků bude v příštím roce opouštět tuto kategorii, a proto jsme se rozhodli je vyslat, a nasbírat s mírným náskokem zkušenosti, ve starší kategorii. Nyní již k vlastnímu výčtu všech, kteří nás vyjeli reprezentovat. V kategorii kadetů (mladší dorost)za naše barvy nastoupili: Michal Musil, David a Filip Štamfrovi, Bára Kramperová a z ŠLK ZŠ Bystřice za nás hostovali Martin Jelenecký a Monika Březinová. V juniorech (starší dorost) jsme měli zastoupení pouze jediné a to Aleše Krále.
Jako v ostatních závodech toho typu proběhli v sobotu kvalifikace, které na svém konci určili nasazení do nedělních vyřazovacích soubojů. V kvalifikaci se nejvíce dařilo Báře Kramperové, která postupovala z prvního místa. Michal Musil a Martin Jelenecký byly průběžně na třetím respektive čtvrtém místě. Ostatním se dařilo střídavě, nicméně všem se podařilo postoupit do nedělních eliminací. To se dalo po sobotě považovat za úspěch a všechna pozornost byla věnována nedělním soubojům.
Jak píši na začátku reportáže většina našich střelců, jela na toto mistrovství sbírat zkušenosti, a proto je nutné při jejich hodnocení brát v potaz i tuto skutečnost. Většina našich střelců byla vyřazena hned na začátku vyřazovacích soubojů, nicméně dvěma z nich se dařilo postupovat dál, a to Michalovi Musilovi a Báře Kramperové. Oba se probojovali až do soubojů o medaile a v konečném pořadí obsadil Michal Musil 3. místo v kategorii kadetů a Bára Kramperová se stala ve stejné kategorii halovou Mistryní ČR pro rok 2013. Bára si tak v letošní halové sezóně užívá zisk dvou mistrovských titulů. „Gratulujeme!!“
Odpoledne proběhli vyřazovací souboje družstev. Zastoupení jsme měli v obou kategoriích. Družstvo kadetů prohrálo svůj souboj o bronz s LK Prostějov a obsadilo v soutěži konečné 4. místo. Aleše Krále doplnili do družstva juniorů Bára Kramperová a Martin Jelenecký. Ukázalo se, že volba trenérů byla v tomto případě dobrá, protože junioři obsadili nakonec po těsném finálovém souboji vynikající 2.místo.
Všem patří velký dík za vzornou reprezentaci našeho klubu a myslím si, že jejich výsledky jsou tou nejlepší pozvánkou na závody pořádané ve Voticích v nadcházející venkovní sezóně.


Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!