Mistroství České republiky v halové lukostřelbě žactva Plzeň

Publikováno: 13. Března 2013
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

O víkendu 9.3-10.3. proběhlo v Plzni 21. MČR v halové lukostřelbě žactva. Tohoto šampionátu se rok od roku účastní stále větší počet žáků což pozitivně kvitoval i předseda ČLS Zdeněk Horáček, který se také letos ujal organizace celého mistrovství jako hlavní pořadatel. Skutečně účast 110 střelců v obou kategoriích mladších a starších žáků, byla za poslední roky jednoznačně nejvyšší. I my z Votic jsme měli v Plzni velké zastoupení. Celkem za náš klub nastoupilo 9 žáků a žákyň. V kategorii starších žáků se představili David a Filip Štamfrovi, Tadeáš Kříž a Bára Kramperová. Za kategorii mladších žáků nás reprezentovali Radek Trojášek, Matyáš Starosta, Filip Trachta, Jakub Jelínek a Natálka Kronusová.
První soutěžní den bylo odstříleno kvalifikační kolo, které určilo pořadí jednotlivců a družstev do nedělních vyřazovacích soubojů. Zde je na místě pochválit všechny střelce, za podané výkony, protože až na Kubu Jelínka se podařilo všem postoupit do nedělních vyřazovaček. Nedělní program byl zahájen soutěží mladších žáků a žákyň v kategorii jednotlivců. Všem našim střelcům se podařilo postoupit do posledních 8 účastníků. Ale do vysněného semifinále se podařilo postoupit pouze Radkovi Trojáškovi a Natálce Kronusové. Těm se oběma bohužel nepodařilo postoupit do boje o zlato, ale účast v boji o bronzovou medaili byla u obou úspěšná a odvážejí si tak oba medaili za 3. místo v kategorii jednotlivců mladších žáků. Byl to ale teprve začátek úspěchů, které následovali. Hned po skončení soutěže mladších žáků následovala soutěž starších žáků. Zde se do posledních 8 účastníků podařilo postoupit bratrům Štamfrovým a Báře Kramperové. Kluci se do semifinále bohužel nedostali, ale Bára byla v neděli v dobré pohodě a bez většího zaváhání postoupila do finále, kde potkala s Kristýnou Kališovou z Plzně 1935 dalo by se také napsat: „Se svou již tradiční soupeřkou“. Obě se potkali ve finále soutěže již poněkolikáté a jejich kvalita je naprosto vyrovnaná. Nezbylo tedy doufat, že si pohodu, kterou se Bára prezentovala po celou dobu soutěže, přenese i do boje zlato. To se začalo projevovat hned po první sadě a po čtvrté sadě jsme mohli všichni nadšeně aplaudovat Báře Kramperové za titul Mistryně ČR v halové lukostřelbě starších žákyň.
Po obědě následovala soutěž družstev. Opět probíhala vyřazovacím způsobem. V soutěži mladších žáků nastoupilo 6 týmů. Naše družstvo bylo vzhledem k výkonu z předešlého dne nasazeno přímo do semifinále. Tento souboj jsme zvládli na jedničku a postoupili jsme do finále, kde jsme se utkali s LK Znojmo. Souboj se rozhodoval doslova v posledním výstřelu. Bohužel se nám nepodařilo zvítězit, ale i 2. místo v soutěži družstev mladších žáků z tak vyrovnané soutěže je velikým úspěchem . Nezbývá než poděkovat a pogratulovat členům družstva Radkovi Trojáškovi, Matyášovi Starostovi, Filipovi Trachtovi a Natalii Kronusové za předvedený výkon a popřát jim hodně dalších podobných úspěchů.
Po soutěži družstev mladších žáků následovala soutěž družstev starších žáků. Zde se za nás představilo družstvo ve složení Filip a David Štamfrovi, Bára Kramperová a Tadeáš Kříž. Soutěže se zúčastnilo 16 družstev! Postup do semifinále nebyl pro náš tým větším problémem. Zde jsme narazili na pozdějšího vítěze soutěže LK Znojmo, přes kterého se nám bohužel do vysněného finále postoupit nepodařilo. O třetí místo jsme poté svedli souboj s 1.LK 1935 Plzeň. Zde jsme uspěli a obsadili tak 3. místo v soutěži družstev starších žáků.
Závěrem nezbývá než všem zúčastněným poděkovat za předvedené výkony. A přát si více povedených šampionátů jako byl tento letos v Plzni.

Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!