Klubové úspěchy venkovní sezóna 2012

Publikováno: 8. Října 2012
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

V poslední době jsme se se zprávami z votického lukostřeleckého klubu na nějaký čas odmlčeli, ale v následujících větách si přečtete souhrnné informace o výsledcích našich členů na vrcholných republikových šampionátech a soutěže I.ligy v celé letošní venkovní sezóně.
V letošním roce družstva mužů i žen absolvovala 4 kola I.ligy družstev v terčové lukostřelbě. Muži stříleli ve složení Kotík Petr, Novotný Michal, Hodač Michal a Pertlík Filip. Po závěrečném kole se umístili na velmi pěkném 2.místě. Družstvo žen ve složení Spálenková Eva, Čepelková Martina a Tymkivová Lucie se po 4.kole umístilo na 3.místě.
Tyto výsledky naznačovaly , že se budeme moci těšit na pěkná umístění v rámci republikových šampionátů. 8.- 9.9. 2012 proběhlo v areálu střelnice Startu Praha MČR dospělých v terčové lukostřelbě. Zde se v kategorii jednotlivců reflexní luk muži umístil na 1.místě Filip Pertlík a stal se Mistrem České republiky pro rok 2012 v terčové lukostřelbě. V kategorii družstev obsadilo družstvo LK Votice ve složení Pertlík Filip, Kotík Petr a Novotný Michal pěkné 5. místo kde jim jen o 1 bod unikl postup do bojů o medailová umístění. O víkendu 29. – 30. 9. 2012 proběhlo v okolí zámku Kozel MČR dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě. V kategorii mužů reflexní luk se Petr Kotík umístil na vynikajícím 3. místě. V kategorii mužů kladkový luk se Aleš Vankát umístil také na výborném 3. místě.
Ještě více se nám dařilo v mladší kategorii kadetů, kde se na 1.místě umístil Martin Kotík a stal se Mistrem ČR pro rok 2012 v terénní lukostřelbě. V kategorii kadetek ho krásným 3.místem doplnila Petra Vančurová a pozadu nezůstal ani bratr Martina Kotíka Ondřej Kotík, který obsadil v kategorii kadetů 4.místo.Všichni tři potom společně vystříleli pro LK Votice vynikající 2.místo v kategorii družstev kadetů reflexní luk.
Martin a Ondřej Kotíkovi se společně s Tomášem Peškem zúčastnili
15.-16-9.2012 MČR dorostu v terčové lukostřelbě v Plzni. Na tomto šampionátu se pro změnu dařilo nejvíce Ondrovi Kotíkovi , který zde obsadil vynikající 2.místo. Povedený výkon celého týmu byl po zásluze odměněn pěkným 3.místem v kategorii družstev.
Nesmíme, ale zapomenout také na naši mládež. S kompletním výčtem úspěchů v letošní sezóně začneme již v červnu, kdy 16.6. proběhl na votické lukostřelnici Přebor žactva do 10-ti let. Na tomto Přeboru obsadil pěkné 3.místo Filip Trachta a stejným umístěním ho doplnila Nata lie Kronusová. Tým ve složení Filip Trachta, Natalie Kronusová, Karolína Budínová a Adam Nádvorník vystřílel našemu klubu stříbro v kategorii družstev.
O týden později 23.-24.6.2012 proběhlo v Ostravě MČR mladšího a staršího žactva. V kategorii mladších žáků vystřílel bronzovou medaili Radek Trojášek. V kategorii družstev se starší žáci ve složení Michal Musil, David Štamfr a Filip Štamfr umístili na 2.místě. Stříbrnou medaili si z Ostravy odvezlo i družstvo mladších žáků, které se o toto umístění zasloužilo ve složení Adam Homola, Radek Trojášek a Matyáš Starosta.
V termínu 22.9.2012 proběhlo v Plzni MČR mladších a starších žáků v terénní lukostřelbě. Na tomto šampionátu se dařilo v kategorii jednotlivců hlavně Davidu Štamfrovi, který zde obsadil vynikající 2.místo, ale zapomenout nemůžeme ani na Michala Musila a jeho pěkné 4.místo, kdy mu medaile unikla o pouhý jediný bod . V kategorii družstev si starší žáci ve složení David Štamfr , Filip Štamfr , Michal Musil a Tadeáš Kříž vystříleli stříbrnou medaili. Stejně se dařilo i mladším žákům, kteří si ve složení Radek Trojášek, Adam Homola a Tomáš Březina odvážejí také stříbrnou medaili.
Závěrem bych chtěl touto cestou poděkovat všem střelcům, kteří se zasloužili o tak bohatou sbírku medailí, a všem popřát, abychom i v následujících sezónách byli důstojnou reprezentací našeho klubu a města Votice. Poděkování patří také trenérům a rodičům, bez jejichž aktivního přístupu by se naše činnost neobešla.