Září v lukostřelbě

Publikováno: 8. Října 2012
Autor:  Petr Kotík, Petr Heinrich

MČR dorostu terčová

V sobotu 15.9. se mladí Votičtí lukostřelci ve složení Tomáš Pešek, Ondřej Kotík a Martin Kotík se zůčastnili 21. MČR dorostu v terčové lukostřelbě pořádané ARC Plzeň.

Po kvalifikačním kole postoupili všichni naši lukostřelci do dalších eliminací. Eliminace se na výbornou vydařila Ondrovi, který v rozstřelu porazil nejenom svého bratra, ale poté i Matěje Štefku 1.LK Plzeň. Ve finále narazil na Ondřeje Kováře ze Vsetína se kterým svedl velmi vyrovnaný souboj gradující až rozstřelem, ve kterém Ondra neměl tolik štěstí a prohrál. Oba střelci shodně trefili sedmičku, Ondra bohužel horší.
Přesto stříbrná medaile a titul vícemistra ČR v jednotlivcích je velmi dobrým umístěním. Martin skončil pátý a Tomáš na děleném 9 místě. V soutěži družstev se našim dorostencům nepodařilo zastavit velmi dobře připravené lukostřelce z 1.LK Plzeň a po zasloužené výhře nad Ostravou si odvezli bronzovou medaili.

MČR dospělých a dorostu terénní

Na svatováclavský víkend připravili organizátoři z ARC Plzeň 13.MČR v terénní lukostřelbě za zámku Kozel. V jednom z nejkrásnějších zámeckých parků se klubu LK Votice vedlo nadmíru dobře. Ve všech zastoupených kategoriích si naši lukostřelci odvezli jak individuální tak týmové medaile.

Nejcennější zlatou medaili si odvezl dorostenec Martin Kotík za velmi vyrovnaný výkon v celém závodě.
Stříbrnou medaili si vystřílel dorostenecký tým ve složení Petra Vančurová, Ondřej Kotík a Martin Kotík.
Bronzovou medaili si odvezli zástupci mužských kategorií a to Aleš Vankát (Kladkový luk) a Petr Kotík (Reflexní luk).
Nepopulární bramborová medaile pak zbyla na Ondru Kotíka, který ve finále nestačil na Matěje Štefku z 1.LK Plzeň.

Musím poděkovat všem Votickým lukostřelcům za velmi pěknou reprezentaci našeho klubu a všem pogratulovat k dosaženým výsledkům. Všechny podzimní mistrovství se votickým vydařila a zejména dorostenci navázali na Filipa Pertlíka, který vybojoval na začátku září titul mistra České republiky dospělých v olympijské třídě.

Svatováclavská fita

Svatováclavské fita je již tradiční závod, který uzavírá venkovní sezónu ve Voticích. Tentokrát termín kolidoval s mistrovství republiky v terénní lukostřelbě a to se trochu odrazilo v účasti. Celkem se do závodu přihlásilo 46 lukostřelců ze šesti oddílů. Pěkným výsledkem se předvedl na 90m Jaromír Termer z Vršovic – 303 bodů z 360 možných. Slušné výsledky padaly i na DFITĚ. V žákovských kategoriích si většinu prvních příček rozebrali lukostřelci z Votic a Bystřice.