1. kolo halová Votice a 2. kolo halová I. Bogenschiessen Bundesliga

Publikováno: 18. Prosince 2010
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

V sobotu 28.11. 2010 proběhl na votické střelnici premiérový závod v halové lukostřelbě. Pro všechny organizátory to byla v pravdě veliká zkouška před letošní halovou sezónou, protože jak již všichni víte z mích předešlých reportáží, letošní rok můžeme naše halové závody pořádat již v nově vystavených prostorách střelnice.
Závodní listina byla z kapacitních důvodů rozdělena do třech skupin. V závodě startovalo celkem 56 střelců ze čtyř oddílů (LK Votice, ŠLK při ZŠ Bystřice, Arkus Plzeň a Rapid Praha).
V první dopolední skupině startovali votičtí a bystřičtí žáci, kteří v doprovodu svých rodičů podávali velmi pěkné výkony. V kategorii žáků 6-8 let se také představili noví členové našeho klubu Honza Kučera, Daniel Holub a Filip Adamec. Ve svém prvním ostrém závodě předvedli všichni statečný výkon a všichni jim přejeme, ať se daří i v dalších kolech. V žákovských kategoriích se nejvíce dařilo v kategorii 6-10 let Elišce Novotné, Míše Hampeštové , Davidovi Vrtiškovi a Tomáši Březinovi všichni členové ŠLK Bystřice. V mladších žácích došlo k menšímu překvapení. To když nový člen bystřického klubu Matěj Hulan vyhrál svou kategorii mladších žáků. Nejlepší mladší žákyní byla Tereza Bárová také z Bystřice. Ve starších žácích zvítězili Tomáš Pešek (VOT) a Monika Březinová (BYS). I tohoto komentáře je zřejmé, že v Bystřici se skutečně daří najít spoustu nových talentovaných dětí pro tento sport. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších plodných let.
Odpoledne přišli na řadu starší věkové kategorie. V kategorii holý luk zvítězil Jiří Mašín (VOT). V kategorii reflexní luk v dorosteneckých kategoriích vyhráli Hanka Pětníková (VOT) a Filip Pertlík (VOT). Ten svým výkonem 573 bobů vyhrál i v celkovém hodnocení 1. kola. V kategorii dospělých zvítězili Radka Kronusová (VOT) a Ondřej Kníže (ARK Plzeň). 2. kolo Votické halové proběhne 11.12 2010 opět v prostorách votické střelnice.
Více z výsledkové listiny a více informací o dění v našem klubu naleznete na našich internetových stránkách www.lkvotice.cz .

Jak jsem Vás již informoval v předchozí reportáži, v letošním roce se podařilo domluvit hostování na halovou sezónu pro Filipa Pertlíka v německém klubu BS Boxdorf – Nürnberg. Tento klub startuje v německé nejvyšší lukostřelecké soutěži, které je ve své základní části rozdělena na dvě skupiny: jižní a severní. V každé skupině startuje 8 družstev. BS Boxdorf startuje v jižní skupině (Bundesliga Süd). V sobotu 4.12 proběhlo v Tachertingu 2. kolo jihoněmecké skupiny. Celý závod probíhá jako soutěž družstev, v systému každý s každým. Každý oddíl absolvuje 7 duelů, ze kterých získá 2 body za výhru, 1 bod za remízu a 0 bodů za prohru. Rozdíl ve skóre z těchto soubojů je určujícím faktorem v celkovém hodnocení. Po prvních dvou kolech mají kluci z BS Boxdorf skóre 17:11 a v celkové klasifikaci jsou nyní na 3. místě. To prozatím znamená postup do finálového kola, kterého se 26. 2. 2011 v Brandschweigu zúčastní čtyři nejlepší týmy z obou skupin. Filipovi se i v německé konkurenci daří na výbornou. I po druhém závodě figuruje v rámci svojí skupiny v hodnocení jednotlivců na 1. místě. Svými výkony také značně pomáhá svému družstvu udržet reálnou šanci na postup ze skupiny. Držme tedy všichni palce ať se to podaří.Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!