4.kolo I.liga Kostelec na Hané

Publikováno: 20. Listopadu 2010
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

Na začátek této reportáže bych se chtěl omluvit za ne příliš aktuální informace, které Vám nyní předkládám, ale myslím, že Vám čtenářům dlužím informaci o konečném pořadí v hodnocení našich lukostřelců v rámci I. Ligy družstev dospělých , a také o výhledech na příští sezónu.
O víkendu 4.- 5. 9. 2010 proběhlo v Kostelci na Hané závěrečné 4.kolo I.ligy družstev v terčové lukostřelbě. K tomuto závodu samozřejmě odjely i naše družstva jak mužů tak i žen. V případě mužů by znamenal případný neúspěch značné přiblížení se k sestupovým příčkám z I. Ligy. Tato situace nakonec nenastala, za což patří velký dík všem členům družstva mužů, kteří si za pěkný, a po oba dva dny vyrovnaný výsledek připsali celkem 8 bodů a obsadili tak konečné 5.místo v pořadí I.ligy.
Naproti tomu ženy odjížděli k tomuto závodu s vidinou obhajoby 2.místa z minulého ročníku. Přeskočit v tabulce zatím vedoucí družstvo žen z Ostravy, bylo již nemožné, tak se náš tým soustředil hlavně na potvrzení průběžného 2.místa v hodnocení I.ligy. To se jim nakonec podařilo. Za svůj velmi pěkný výkon si připsali do tabulky 4 body a v celkové klasifikaci obsadili konečné 2.místo v I.lize družstev kategorie žen. Patří jim gratulace za vzornou reprezentaci našeho klubu v celorepublikové soutěži a všichni v klubu si přejeme, aby příští sezóna byla pro oba týmy nejméně tak úspěšná jako v případě družstva žen.
Nyní pár slov k nové sezóně. Ta začíná pravidelně vždy koncem kalendářního roku. Pro letošní halovou sezónu se bude muset naše družstvo mužů obejít bez služeb Filipa Pertlíka. Jeho výborných výsledků v minulé halové sezóně si povšimli zástupci německého lukostřeleckého oddílu Gut Schuß Boxdorf z Nümberka a během letošního léta byl naším oddílem schválen Filipovi přestup na letošní halovou sezónu do tohoto klubu. Není myslím bez zajímavosti podotknout, že se jedná v tomto případě o historicky první hostování Českého lukostřelce v jiném zahraničním klubu. Filip v Německé I.lize odstřílel již první halový závod a to s tím nejlepším výsledkem. V hodnocení jednotlivců se umístil na 1.místě a svému družstvu pomohl k zisku 2.místa v hodnocení družstev. Přejme si tedy, ať se Filipovi daří stejně dobře i v ostatních závodech.
Díky tomu, že se nám na votické střelnici podařilo dokončit stavbu zastřešení, můžeme od letošní sezóny pořádat halové závody v tomto objektu. Tímto si Vás dovolujeme všechny pozvat k návštěvě těchto závodů, které budou organizovány v následujících termínech:
1.kolo 28.11. 2010
2.kolo 11.12. 2010
3.kolo 9. 1. 2010
4.kolo 23. 1. 2010
5.kolo 13. 2. 2010
6.kolo 27. 2. 2010

Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!