Mistrovství ČR v terčové lukostřelbě dospělých Nové Město nad Metují

Publikováno: 25. Srpna 2010
Autor: Petr Kronus

O víkendu 21.- 22.8.2010 proběhlo v Novém Městě nad Metují MČR v terčové lukostřelbě dospělých, kterého se zúčastnila i výprava lukostřelců z Votic. Naše družstvo mužů odjelo k závodu ve složení Petr Heinrich, Petr Kotík a Filip Pertlík. Ten přesto, že věkově je stále ještě dorostenec může nastoupit i v šampionátu dospělých. Dále pak přizvali muži na hostování ještě Miroslava Hudce ml. z OP Prostějov, který se nakonec odměnil našemu týmu velmi pěkným výkonem, ale o tom později. Ženy oproti mužům nakonec odjely pouze ve dvojici Eva Spálenková a Monika Vančurová, což jim sebralo možnost přihlásit se do soutěže družstev, z důvodu malého počtu závodnic. Zastoupení jsme mě i v kategorii kladkových luků, ve které nás reprezentoval Jan Procházka.
Celý závod začal sobotní kvalifikací, ve které zazářila naše letošní hvězda Filip Pertlík, který s nástřelem 1268 obsadil druhé místo těsně za vedoucím Martinem Bulířem z LK Liberec, který zaznamenal v sobotní kvalifikaci výsledek 1286 bodů. Pěkným výsledkem se jak již bylo řečeno prezentoval i Míra Hudec, který s nástřelem 1194 obsadil 7 místo. Petr Kotík (1178) byl průběžně na 11 místě a Petr Heinrich (1135) na místě 22. V soutěži družstev se naši kluci umístili průběžně na 2. místě.
Ženy se i přesto, že odjely do Nového Města oslabeny nenechaly výsledkově nikterak zahanbit. Monika Vančurová nastřílela v sobotu 1248 což je její osobní rekord a byla průběžně na vynikajícím 3.místě. Eva Spálenková se s výsledkem (1229) umístila na 5.místě.
I Honza Procházka se v kategorii kladkových luků blýsknul pěkným výsledkem a s 1308 body byl na výborném 6.místě.
Takže po sobotě měli Votičtí závod rozjetý opravdu dobře a do neděle tak mohli nastupovat s klidnější myslí.
V neděli v eliminacích (vyřazovací závod) se začaly rozdělovat první sady medailí. Jako první začaly soutěže družstev. Tam jsme měli zastoupení pouze v kategorii mužů. Ti se pěkným stabilním výkonem probojovali až do finále, kde nastoupili proti družstvu z LK Liberec. Tento souboj nakonec prohráli, ale i tak si odvážejí z letošního šampionátu krásné 2.místo. Po soutěži družstev přišli na řadu soutěže jednotlivců. Ženám se v neděli už bohužel tolik nedařilo a tak si letos z mistrovství žádnou individuální medaili nevezou. Honza Procházka se v kategorii „kladkáčů“ probojoval až do finále kde nastoupil proti Vladimíru Bradovi i on bohužel nakonec finálový souboj prohrál. I tak je ale 2.místo z MČR výborný výsledek pro celou votickou lukostřelbu. O asi nejkrásnější podívanou se v rámci celého mistrovství postarala dvojice Filip Pertlík( LK Votice) a Martin Bulíř (LK Liberec). Tito dva si výbornými výkony během celého šampionátu zajistili účast ve finále kategorie mužů. Celý souboj se oba dva vzájemně přetahovali o prozatímní vedení. Nakonec celý souboj skončil nerozhodným výsledkem a musel tedy rozhodnout závěrečný rozstřel. I v tom si oba „dali 10“. Měření prokázalo, že Martin Bulíř byl bohužel svým šípem o něco blíž středu (2cm) než Filip Pertlík, takže se stal pro letošní rok Mistrem ČR v terčové lukostřelbě. Na Filipa zbylo bohužel „pouze 2.místo“, ale i tak je jeho výkon vynikajícím výsledkem a velkým příslibem do budoucna.
Celkem si tedy naši lukostřelci odvážejí z letošního šampionátu tři druhá místa což je velmi pěkný výsledek celého týmu. Gratuluji touto cestou všem reprezentantům votické lukostřelby a děkuji jim všem za vzornou reprezentaci našeho klubu. Přeji všem mnoho úspěchů v dalších závodech.