Memoriál Antonína Holubovského

Publikováno: 25. Srpna 2010
Autor: Petr Kronus

V sobotu 14.8. 2010 proběhl na votické střelnici FITA závod v terčové lukostřelbě věnovaný památce zakladatele lukostřelby ve Voticích panu Antonínu Holubovskému..
Závod byl vypsán pro všechny věkové i soutěžní kategorie a celkem se ho letos zúčastnilo 44 střelců. I to je důkaz toho, že závody ve Voticích získávají mezi střelci stále větší popularitu, neboť jak již někteří možná víte na střelnici bylo během rekordních dvou měsíců vybudováno „Zastřešení střelecké mety“, které výrazně vylepšilo podmínky pro pořádání závodů.
Závod byl pro většinu střelců také poslední možnou prověrkou aktuální formy před blížícím se Mistrovstvím ČR v terčové lukostřelbě dospělých , o kterém se dočtete v pokračování této reportáže.
Nyní již k vlastnímu průběhu závodu. Je pravda, že jeho průběh byl z počátku poznamenán menšími vrtochy počasí, ale i tak se zrodilo několik pěkných výsledků.
V kategorii dorostenců se pěkným výsledkem prezentoval votický Filip Pertlík(1262), který ve své kategorii obsadil 1.místo. V kategorii žen se na 1.místě umístila Alena Krákorová (1235) ze Slavie Praha. V kategorii mužů se na 1.místě umístil Martin Bulíř z LK Liberec, který se svým nástřelem 1297 bodů vyhrál i celkové hodnocení Memoriálu A. Holubovského.
Vedení klubu děkuje touto cesto všem účastníkům a přeje jim hodně zdaru v dalších závodech.