Mistrovství Evropy dorostenců v terčové lukostřelbě Winnenden - Německo

Publikováno: 4. Srpna 2010
Autor: Petr Kronus

V týdnu od 10.7. – 17.7.2010 proběhlo v Německém Winnendenu XII. Mistrovství Evropy juniorů v terčové lukostřelbě. Tohoto mistrovství se zúčastnila i reprezentace českých dorostenců, kteří nás reprezentovali v obou hlavních kategoriích jak kadetů tak i juniorů.
V kategorii juniorů Českou republiku reprezentoval člen Lukostřeleckého klubu z Votic Filip Pertlík, kterému vyšel tento šampionát skutečně na výbornou. Možnost pěkného výsledku se začala ukazovat už v kvalifikaci, po které se Filip s nástřelem 641 bodů pohyboval průběžně na 8. místě. V počátku eliminačních, vyřazovacích soubojů narazil Filip na vítěze kvalifikace Poláka Piotra Nowaka. Jejich vzájemný souboj musel nakonec rozhodnout až závěrečný rozstřel, ve kterém byl úspěšnější náš reprezentant. Tento souboj byl jak Filip osobně přiznává hlavním stavebním kamenem celého úspěchu. Následně pak postoupil přes další soupeře až do nedělního finále, ve kterém se měl utkat s Juanem Rodriguezem ze Španělska. Celý souboj začal pro Filipa výborně, když po prvních dvou sadách vedl už 4:0. Pak se ale začala štěstěna odvracet a Španěl díky vítězství v dalších třech sadách zvítězil konečným skóre 6:4. I tak je ale konečné 2. místo našeho Filipa Pertlíka vynikajícím úspěchem celé české lukostřelby na mezinárodním poli. Na stupních vítězů doplnil finálovou dvojici ještě třetí Van Der Oever Rick z Holandska.
Nezbývá než si přát, aby na tento úspěch navázaly i další generace našich lukostřelců. Výborná forma Filipa Pertlíka i dalších našich dorostenců je tak tou nejlepší pozvánkou na 19. Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě dorostu, které proběhne ve dnech 11.-12.9.2010 v prostorách votické lukostřelnice.